2010 Excellence Awards

Below is the List of 2010 Excellence Award recipients:


S No

Name

For Degree

Award Name

1

Safaquat Ali

B Arch 2nd yr Architecture

Annual Excellence Award

2

Khyati Rathore

B Arch 3rd yr Architecture

Annual Excellence Award

3

Sanat Rath

B Arch 4th yr Architecture

Annual Excellence Award

4

Shivani Gupta

B Tech 2nd yr Biotechnology

Annual Excellence Award

5

Mrinal Tripathi

B Tech 2nd yr Chemical

Annual Excellence Award

6

Sumit Kumar Jha

B Tech 2nd yr Civil

Rajendra Aggarwala Annual Excellence Award

7

Rupika Srivastava

B Tech 2nd yr Comp Science

Rakesh Agrawal Annual Excellence Award

8

Anchit Jain

B Tech 2nd yr E & C

Rakesh Agrawal Annual Excellence Award

9

Dev Karan Singh

B Tech 2nd yr Electrical

Annual Excellence Award

10

Pankaj Goyal

B Tech 2nd yr Mechanical

Annual Excellence Award

11

Nikhil Goel

B Tech 2nd yr Metallurgical and Materials

Annual Excellence Award

12

Yash Shanbhang

B Tech 2nd yr Production and Industrial

Annual Excellence Award

13

Nivedan Ravi

B Tech 2nd yr Production and Industrial

Annual Excellence Award

14

Navneet Kumar

B Tech 2nd yr Pulp and Paper

Annual Excellence Award

15

Rajesh Agrawal

B Tech 3rd yr Biotechnology

Annual Excellence Award

16

Himanshu Goyal

B Tech 3rd yr Chemical

Annual Excellence Award

17

Vibhor Gupta

B Tech 3rd yr Civil

Prashant Singhal Annual Excellence Award

18

Bodhisatva Gautam

B Tech 3rd yr Computer Science

Annual Excellence Award

19

Vishvendra Kumar

B Tech 3rd yr E & C

Annual Excellence Award

20

Navneet Kanwat

B Tech 3rd yr Electrical

Anupama Singhal Annual Excellence Award

21

Vivek Kumar

B Tech 3rd yr Mechanical

Annual Excellence Award

22

Arushi Singh

B Tech 3rd yr Metallurgical and Materials Science

Annual Excellence Award

23

Raghav Gupta

B Tech 3rd yr Production and Industrial

Iswar & Saroj Singhal Annual Excellence Award

24

Nitin

B Tech 3rd yr Pulp and Paper

Annual Excellence Award

25

Kumar Prashanth

B Tech 4th yr Biotechnology

Ramesh Mehra Annual Excellence Award

26

Ankit Kumar

B Tech 4th yr Chemical

Annual Excellence Award

27

Sachin Kumar

B Tech 4th yr Civil

Pramod & Kamlesh Singhal Annual Excellence Award

28

Amik Singh

B Tech 4th yr Comput Science

Kathail Family Annual Excellence Award

29

Ayush Rastogi

B Tech 4th yr E & C

Sumeet Agarwal Annual Excellence Award

30

Ankur Bansal

B Tech 4th yr Electrical

Gopal Solanki Annual Excellence Award

31

Yamuna Dilip Phal

B Tech 4th yr Electrical

Gopal Solanki Annual Excellence Award

32

Vivek Gupta

B Tech 4th yr Mechanical

Annual Excellence Award

33

Prateek Sharma

B Tech 4th yr Metallurgical and Materials

Annual Excellence Award

34

Kundan Kumar

B Tech 4th yr Production and Industrial

Haku Israni Annual Excellence Award

35

Rupika Chatterjee

B Tech 4th yr Pulp and Paper

Chittal Arasakesari Excellence Award

36

Gaurav Khurana

IDD 2nd yr Process Engineering+MBA

Annual Excellence Award

37

Abhishek Sanoria

IDD 3rd yr Polymer Science

Annual Excellence Award

38

Aharnish Bhojaraj Hande

IDD 4th yr Process Engineering+MBA

Annual Excellence Award

39

Arpit Dua

Integrated M Sc 2nd yr Physics

Annual Excellence Award

40

Abhimanyu Saharan

Integrated M Sc 3rd yr Applied Maths

Ram Kumar Annual Excellence Award

41

Moni Kumari Gupta

Integrated M Sc 4th yr Chemistry

Annual Excellence Award

42

Ekansh Gupta

Integrated M Tech 2nd yr Geophysical Science

Annual Excellence Award

43

Sabyasachi Dash

Integrated M Tech 3rd yr Geophysical Science

Annual Excellence Award

44

Urvashi Keswani

Integrated M Tech 4th yr Geophysical Science

Annual Excellence Award

45

Anurag Shukla

M Sc 2nd yr Applied Maths

Shyam & Pushp Garg Annual Excellence Award

46

Anu Baitha

M Tech 2nd yr Applied Geophysics

Roopa Gir Annual Excellence Award

47

Arjun Datta

M Tech 3rd yr Applied Geophysics

Annual Excellence Award

48

Harshit Kapoor

MCA 2nd yr

Naveen & Anu Jain Annual Excellence Award

49

Chetan Gupta

MCA 3rd yr

Naveen & Anu Jain Annual Excellence Award

Comments