2012 Excellence Awards

Below is the List of 2012 Excellence Award recipients:


  S. No.   Name   For Degree/class   Award Name
  1   Varoon Shenoy   B Arch 2nd yr Architecture    Seema & Ajit Gupta Annual Excellence Award
  2    Aniruddh Jain   B Arch 3rd yr Architecture    Annual Excellence Award
  3   Avish,Thakral   B Arch 4th yr Architecture    Annual Excellence Award
  4   Soumya,Gupta   B Tech 2nd yr Biotechnology    Annual Excellence Award
  5   Yogita   B Tech 2nd yr Chemical    Annual Excellence Award
  6   Rahul Adhikari   B Tech 2nd yr Civil     Rajendra Aggarwala Annual Excellence Award
  7   Sanket Mehta   B Tech 2nd yr Computer Science    Rakesh Agrawal Annual Excellence Award
  8   Sidharth Sadani   B Tech 2nd yr E & C     Rakesh Agrawal Annual Excellence Award
  9   Puneet Kumar   B Tech 2nd yr E & C    Mahesh Chandra & Suneeti Agarwal Annual Excellence Award
  10   Gaurav Gite   B Tech 2nd yr Electrical    Annual Excellence Award
  11   Vaibhav Mulchandaney   B Tech 2nd yr Mechanical    Pushp Lata & Bimla Rani Annual Excellence Award
  12   Ojas Agnihotri   B Tech 2nd yr Metallurgical and Materials   Annual Excellence Award
  13   Amal Pal  B Tech 2nd yr Production and Industrial   Mahesh Chandra & Suneeti Agarwal Annual Excellence Award
  14   Ganeshram KS   B Tech 2nd yr Pulp and Paper   Annual Excellence Award
  15   Harsimran Kaur   B Tech 3rd yr Biotechnology   Annual Excellence Award
  16   Saurabh Saini   B Tech 3rd yr Chemical   Annual Excellence Award
  17   Jacob Mathew   B Tech 3rd yr Civil   Prashant Singhal Annual Excellence Award
  18   Abhilash Jajoo   B Tech 3rd yr Civil   Jagdish Prasad and Shail Goyal Annual Excellence Award
  19   Kanik Gupta   B Tech 3rd yr Computer Science   Rakesh Agrawal Annual Excellence Award
  20   Pradyumna Paliwal   B Tech 3rd yr E & C    Indu Shekar & Saroj Misra Annual Excellence Award
  21   Soumya Mittal   B Tech 3rd yr E & C   Shanti Devi Annual Excellence Award
  22   Gaurav Garg   B Tech 3rd yr Electrical   Anupama Singhal Annual Excellence Award
  23   Anish Gupta   B Tech 3rd yr Mechanical   D P Goel & Bimla Devi Annual Excellence Award
  24   Sachin Muley   B Tech 3rd yr Metallurgical and Materials   Annual Excellence Award
  25   Ankush Agrawal   B Tech 3rd yr Production and Industrial   Iswar & Saroj Singhal Annual Excellence Award
  26   Pooja Agrawal   B Tech 3rd yr Pulp and Paper   Annual Excellence Award
  27   Shivani Gupta   B Tech 4th yr Biotechnology   Ramesh Mehra Annual Excellence Award
  28   Voggu Vikas Reddy   B Tech 4th yr Chemical   Annual Excellence Award
  29   Sachit Sanan   B Tech 4th yr Civil   Pramod & Kamlesh Singhal Annual Excellence Award
  30   Anshum Agarwal   B Tech 4th yr Computer Science   Kathail Family Annual Excellence Award
  31   Anshuka Rangi   B Tech 4th yr E & C    Sumeet Agarwal Annual Excellence Award
  32   Pragati Choudhary   B Tech 4th yr Electrical   Gopal Solanki Annual Excellence Award
  33   Shikha Panwar   B Tech 4th yr Mechanical   Ray Mehra Annual Excellence Award
  34   Gunjan Mundhra   B Tech 4th yr Metallurgical and Materials   1969 Batch Annual Excellence Award
  35   Mohit Choudhary   B Tech 4th yr Production and Industrial   Haku Israni Annual Excellence Award
  36   Ankit Jain   B Tech 4th yr Pulp and Paper   Chittal Arasakesari Excellence Award
  37   Atul Shukla   IDD 2nd year Polymer Science   Annual Excellence Award
  38   Nivedita Sharma   IDD 3rd year Process Engineering MBA   Annual Excellence Award
  39   Tarun Goel   IDD 4th year Polymer Science   Annual Excellence Award
  40   Mayur Malpani   IDD 5th year Process Engineering MBA   Annual Excellence Award
  41   Abhishek Sanoria   IDD 5th year Process Engineering MBA   Annual Excellence Award
  42   Vipul  Chaturvedi   Integrated M Sc 2nd yr    Shyam & Pushp Garg Annual Excellence Award
  43   Bhawna Motwani   Integrated M Sc 3rd yr   Annual Excellence Award
  44   Agniv Dutta   Integrated M Sc 4th yr   Annual Excellence Award
  45   Razak Gupta   Integrated M Sc 5th yr   Prof. Ram Kumar Annual Excellence Award
  46   Aditya Goel  Integrated M Tech 2nd yr Geophysical Tech   Annual Excellence Award
  47   Dhruv Gaur   Integrated M Tech 3rd yr Geological Tech   Shamsher Prakash Annual Excellence Award
  48   Shubh Srivastava   Integrated M Tech 4th yr Geophysical Tech    Shamsher Prakash Annual Excellence Award
  49   Ekansh Gupta   Integrated M Tech 4th yr Geophysical Tech    Roopa Gir Annual Excellence Award
  50   Prateek Kataria(Jain)   Integrated M Tech 5th yr Geophysical Tech   Annual Excellence Award
  51   Geeta Gupta   MCA 3rd yr   Naveen Jain Annual Excellence Award
Comments