2013 Excellence Awards


Below is the List of 2013 Excellence Award recipients:

S/N Name For Degree Award Name

1 Anshul, Chauhan B Arch 2nd yr Architecture Seema & Ajit Gupta Annual Excellence Award
2 Apoorva Mudgal B Arch 3rd yr Architecture Annual Excellence Award
3 Aniruddh Jain B Arch 4th yr Architecture Annual Excellence Award
4 Srijan, Jindal B Tech 2nd yr Biotechnology Ramesh Mehra Annual Excellence Award
5 Jyoti Chopra B Tech 2nd yr Chemical Annual Excellence Award
6 Ashok, Togra B Tech 2nd yr Civil Rajendra Aggarwala Annual Excellence Award
7 Ankita Shukla B Tech 2nd yr Computer Science  Rakesh Agrawal Annual Excellence Award
8 Ashish Dwivedi B Tech 2nd yr E & C  Mahesh Chandra & Suneeti Agarwal Annual Excellence Award
9 Ashok Tak B Tech 2nd yr Electrical Annual Excellence Award
10 Aashiq Muhamed B Tech 2nd yr Mechanical Pushp Lata & Bimla Rani Annual Excellence Award
11 Manohar Harsha Karigerasi B Tech 2nd yr Metallurgical and Materials Annual Excellence Award
12 Pallav Jain B Tech 2nd yr Production and Industrial Mahesh Chandra & Suneeti Agarwal Annual Excellence Award
13 Saharsh Sharma B Tech 2nd yr Pulp and Paper Annual Excellence Award
14 Munish Kumar B Tech 3rd yr Biotechnology Sarla Agrawal Excellence Award
15 Neelesh Bhalla IDD 3rd yr Chemical Annual Excellence Award
16 Rahul Adhikari B Tech 3rd yr Civil  Prashant Singhal Annual Excellence Award
17 Shantanu Agarwal B Tech 3rd yr Civil Jagdish Prasad & Shail Goyal Annual Excellence Award
18 Sajal Rustagi IDD 3rd yr Computer Science Rakesh Agrawal Annual Excellence Award
19 Sidharth, Sadani IDD 3rd yr E & C Prady Misra Annual Excellence Award
20 Abhishek Das B Tech 3rd yr Electrical Anupama Singhal Annual Excellence Award
21 Sandipp,Krishnan B Tech 3rd yr Mechanical DP Goel & Bimla Devi Annual Excellence Award
22 Anmol Gupta B Tech 3rd yr Metallurgical and Materials Annual Excellence Award
23 Mukesh singh B Tech 3rd yr Production and Industrial Iswar & Saroj Singhal Annual Excellence Award
24 Ganeshram KS B Tech 3rd yr Pulp and Paper Annual Excellence Award
25 Siddhant Gupta B Tech 4th yr Biotechnology Ramesh Mehra Excellence Award
26 Uday Bhardwaj B Tech 4th yr Chemical Annual Excellence Award
27 Omkar Kaore B Tech 4th yr Civil Pramod & Kamlesh Singhal Annual Excellence Award
28 Jacob Mathew B Tech 4th yr Civil  Shamsher Prakash Annual Excellence Award
29 Payal, Bajaj B Tech 4th yr Computer Science Shanti Devi Annual Excellence Award
30 Vishal Mittal B Tech 4th yr Computer Science Kathail Family Annual Excellence Award
31 Andhavarapu Sandeep Kumar B Tech 4th yr E & C Sumeet Agarwal Annual Excellence Award
32 Debasmit Das B Tech 4th yr Electrical Gopal Solanki Annual Excellence Award
33 Suryaansh Makked B Tech 4th yr Mechanical Naveen & Anu Jain Annual Excellence Award
34 Sachin Muley B Tech 4th yr Metallurgical and Materials 1969 Batch Annual Excellence Award
35 Prateek Gupta B Tech 4th yr Production and Industrial Haku Israni Annual Excellence Award
36 Pooja Agrawal B Tech 4th yr Pulp and Paper Chittal Arasakesari annual Excellence Award
37 Apoorva, Vishawakarma B Tech 2nd year Polymer Science  & Technology Annual Excellence Award
38 Sachin Bhagchandani Integrated dual degree 3rd year Polymer Science & Technology Annual Excellence Award
39 Nivedita Sharma Integrated dual degree 4th year Polymer Science & Technology Annual Excellence Award
40 Tarun Goel Integrated dual degree 5th year Process Engineering with MBA Annual Excellence Award
41 Salil, Jain Integrated M Sc 2nd yr Physics Annual Excellence Award
42 Vipul Integrated M Sc 3rd yr  Chemistry  Prof. Ram Kumar Annual Excellence Award
43 Ashmeet Singh Integrated M Sc 4th yr Physics Annual Excellence Award
44 Vineeta, Yadav Integrated M Sc 5th yr Applied Maths Annual Excellence Award
45 Rohan Purohit Integrated M Tech 2nd yr Geological Technology Annual Excellence Award
46 Aditya Goel Integrated M Tech 3rd yr Geophysical Technology Annual Excellence Award
47 Sarita Nandwani Integrated M Tech 4th yr Geological Technology Roopa Gir Annual Excellence Award
48 Shubh, Srivastava Integrated M Tech 3rd yr Applied Geological Technology Annual Excellence Award
49 Akash, Saha M Sc 2nd yr Industrial Maths & Informatics  Shyam & Pushp Garg Annual Excellence Award
50 Souvick Biswas M Sc/ M Tech 2nd yr Chemistry  Annual Excellence Award
51 Nitesh Tarani MCA 2nd year Naveen & Anu Jain Annual Excellence Award

Comments