2014 Excellence Awards

Below is the List of 2014 Excellence Award recipients:


S/N Name For Degree
Award Name

1 Bhosale Akshay Devdas B.Arch 2nd yr  Seema & Ajit Gupta Annual Excellence Award
2 Radhika Munshi B.Arch 3rd yr Annual Excellence Award
3 Nupur Jain B.Arch 4th yr Annual Excellence Award
4 Akhil Bhutada B.Tech 2nd yr Biotechnology D.P. Goel & Bimla Devi Annual Excellence Award
5 Isha Gupta B.Tech 2nd yr Chemical Ramesh Mehra Annual Excellence Award
6 Kartik Hajela B.Tech 2nd yr Chemical Naveen & Anu Jain Annual Excellence Award
7 Kuldeep Singh B.Tech 2nd yr Civil Rajendra Aggarwala Annual Excellence Award
8 Jitesh Arora B.Tech 2nd yr Civil Nimita & Chandra Prakash Agarwal Annual Excellence Award
9 Sopan Khosla B.Tech 2nd yr CSE Rakesh Agrawal Annual Excellence Award
10 Mayank Deora B.Tech 2nd yr ECE Rakesh Agrawal Annual Excellence Award
11 Kartik Patel B.Tech 2nd yr ECE Mahesh Chandra & Suneeti Agarwal Annual Excellence Award
12 Vinay  Malik B.Tech 2nd yr Elect Seema & Ajit Gupta Annual Excellence Award
13 Dhiraj Indana B.Tech 2nd yr Mech Pushp Lata & Bimla Rani Annual Excellence Award
14 Ritvik Vipra B.Tech 2nd yr Metallurgy Prafulla Chaudhary & Hukam Singh Annual Excellence Award
15 Abhijeet Mittal B.Tech 2nd yr Production and Industrial  Mahesh Chandra & Suneeti Agarwal Annual Excellence Award
16 Aayush Kumar Jaiswal B.Tech 2nd yr Pulp & Paper Annual Excellence Award
17 Pearl Edibam B.Tech 3rd yr Biotechnology Sarla Agrawal Annual Excellence Award
18 Srishti Gupta B.Tech 3rd yr Chemical Annual Excellence Award
19 Arvind  Poonia B.Tech 3rd yr Civil Prashant Singhal Annual Excellence Award
20 Anukaran  Singh IDD 3rd yr Civil Jagdish Prasad & Shail Goyal Annual Excellence Award
21 Ankita Shukla B.Tech 3rd yr CSE Shanti Devi Annual Excellence Award
22 Rajat Jain B.Tech 3rd yr CSE Rakesh Agrawal Annual Excellence Award
23 J H M Apoorva B.Tech 3rd yr E&C Indu Shekhar & Saroj Misra Annual Excellence Award
24 Gautam Arakalgud B.Tech 3rd yr Electrical Anupama Singhal Annual Excellence Award
25 Prakhar Agrawal B.Tech 3rd yr Mech Raj Kumar & Lazza Devi Annual Excellence Award
26 Manohar Karigerasi B.Tech 3rd yr Metallurgy Annual Excellence Award
27 Pallav Jain B.Tech 3rd yr Production and Industrial Iswar & Saroj Singhal Annual Excellence Award
28 Abhishek Kulkarni B.Tech 3rd yr Pulp and Paper Annual Excellence Award
29 Geetika  Nehra B.Tech 4th yr Biotechnology Ramesh Mehra Annual Excellence Award
30 Pooja Kumari B.TECH 4th yr Chem Annual Excellence Award
31 Rahul Adhikari B.Tech 4th yr Civil Pramod & Kamlesh Singhal Annual Excellence Award
32 Shantanu Agrawal B.Tech 4th yr Civil Shalini & Shamsher Prakash Annual Excellence Award
33 Sanket  Mehta B.Tech 4th yr CSE Kathail Family Annual Excellence Award
34 Samarth Saxena IDD 4th yr ECE Sumeet Agarwal Annual Excellence Award
35 Gaurav Bhaskar Gite B.Tech 4th yr Electrical Gopal Solanki Annual Excellence Award
36 Abhinav Ghosh B.Tech 4th yr Mechanical Rameshwar & Bhagwati Goyal Annual Excellence Award
37 Viraj Belekar B.Tech 4th yr Mechanical Sunita & R.P. Gakkhar Annual Excellence Award
38 Ojas Agnihotri B.Tech. 4th yr Metallurgy 1969 Batch Annual Excellence Award
39 Arohan  Kumar B.Tech 4th yr Production and Industrial Haku Israni Annual Excellence Award
40 Ganeshram KS B.Tech 4th yr Pulp and Paper Chittal Arasakesari Annual Excellence Award
41 Kunal Chakraborty B.Tech 2nd yr Process engineering with M.B.A Naveen & Anu Jain Annual Excellence Award
42 Vaishnavi Shukla B.Tech 3rd yr Polymer Science and Technology Annual Excellence Award
43 Sachin Bhagchandani Integrated M. Tech 4th yr Polymer Science and Technology Annual Excellence Award
44 Nivedita Sharma Integrated M. Tech 5th yr Polymer Science and Technology Annual Excellence Award
45 Himanshu Khanchandani Integrated M.Sc. 3rd year Physics Prof. Ram Kumar Annual Excellence Award
46 Sebanti Chattopadhyay Integrated M.Sc. 4th year Physics  Annual Excellence Award
47 Ashmeet  Singh Integrated MSc. 5th year Physics  Annual Excellence Award
48 Prajwal Bhatt Integrated M.Tech Geological Technology 2nd Yr Annual Excellence Award
49 Rohan  Purohit Integrated M Tech. Geological Technology 3rd Yr Annual Excellence Award
50 Aditya Goel Integrated M.Tech Geophysical Technology 4th Yr Roopa Gir Annual Excellence Award
51 Dhruv Gaur Integrated M.Tech. Geological Technology 5th yr Annual Excellence Award
52 Anjali Jaiswal Msc 2nd Year (Industrial Mathematics and Informatics) Shyam & Pushp Garg Annual Excellence Award
Comments