2017 Excellence Awards

Below is the List of 2017 Excellence Award recipients:

S.No
Name
For Degree
Award name

1
Niraj Kamal K
B. Arch 2nd yr Architecture
Seema & Ajit Gupta Annual Excellence Award
2
Juhi Srivastava
B. Arch 3rd yr Architecture
Annual Excellence Award
3
Parinishtha Yadav
B. Arch 4th yr Architecture
Naveen and Anu Jain Annual Excellence Award 
4
Ayushi Gupta
B. Tech 2nd yr Biotechnology
D P Goel & Bimla Devi Annual Excellence Award
5
Vijendra Kumar
B. Tech 2nd yr Biotechnology
Ramesh Mehra Annual Excellence Award 
6
Raja Jain
B. Tech 3rd yr Biotechnology
Sarla Agrawal Annual Excellence Award
7
Vashi Negi
B. Tech 4th yr Biotechnology
Ramesh Mehra Annual Excellence Award 
8
Pratham Gupta
B. Tech 2nd yr Chemical
Haku Israni Annual Excellence Award 
9
Divanshu Bansal
B. Tech 3rd yr Chemical
Prashant Singhal Annual Excellence Award 
10
Navneet Soni
B. Tech 4th yr Chemical
Pramod and Kamlesh Singhal Annual Excellence Award 
11
Sikander Sharma
B. Tech 2nd yr Civil
Rajendra Aggarwala Annual Excellence Award 
12
Tushar Mehra
B. Tech 3rd yr Civil
Jagdish Prasad & Shail Goyal Annual Excellence Award
13
Suyash Vishnoi
B. Tech 4th yr Civil
Nimita & Chandra Prakash Agarwal Annual Excellence Award
14
Soumya Nigotia
B. Tech 4th yr Civil
Annual Excellence Award
15
Ankit Dhankhar
B. Tech 2nd yr Computer Science
Rakesh Agrawal Annual Excellence Award
16
Shivam Jindal
B. Tech 3rd yr Computer Science
Rakesh Agrawal Annual Excellence Award
17
Aashaka Shah
B. Tech 4th yr Computer Science
Kathail Family Annual Excellence Award 
18
Keshav Tiwari
B. Tech 2nd yr E & C
Rakesh Agrawal Annual Excellence Award
19
Sakshi
B. Tech 3rd yr E & C
Shanti Devi Annual Excellence Award
20
Sumit Kumar Yadav
B. Tech 3rd yr E & C
Indu Shekhar & Saroj Misra Annual Excellence Award
21
Ayush Chauhan
B. Tech 4th yr E & C
Sumeet Agarwal Annual Excellence Award 
22
Pranjal Gajare
B. Tech 2nd yr Electrical
Seema & Ajit Gupta Annual Excellence Award
23
Arjun Gupta
B. Tech 3rd yr Electrical
Anupama Singhal Annual Excellence Award 
24
Himanshu Nagpure
B. Tech 4th yr Electrical
Gopal Solanki Annual Excellence Award 
25
Pardeep Kumar
B. Tech 2nd yr Production and Industrial
Mahesh Chandra & Suneeti Agarwal Annual Excellence Award
26
Aditya Rathi
B. Tech 3rd yr Production and Industrial
Ishwar & Saroj Singhal Annual Excellence Award
27
Rohit Joshi
B. Tech 4th yr Production and Industrial
Mahesh Chandra & Suneeti Agarwal Annual Excellence Award
28
Aby Jose
B. Tech 2nd yr Mechanical
Pushp Lata & Bimla Rani Annual Excellence Award
29
Gurmit
B. Tech 3rd yr Mechanical
Raj Kumar & Lazza Devi Agrawal Annual Excellence Award
30
Pulkit Goyal
B. Tech 4th yr Mechanical
Rameshwar & Bhagwati Goyal Annual Excellence Award
31
Sumit Yadav
B. Tech 2nd yr Metallurgical and Materials
Prafulla Chaudhary& Hukam Singh Excellence Award
32
Tishant Chandrakar
B. Tech 3rd yr Metallurgical and Materials
Naveen and Anu Jain Annual Excellence Award 
33
Shubham Vij
B. Tech 4th yr Metallurgical and Materials
1969 Batch Annual Excellence Award
34
Udit Kalani
Integrated M Sc 2nd yr Physics, Chemistry or Applied Maths
Shyam and Pushp Garg Annual Excellence Award 
35
Madhvendra Pratap Singh
Integrated M Tech 2nd yr Geological or Geophysical Technology
Annual Excellence Award
36
Sandeep
Integrated M Tech 3rd yr Geological or Geophysical Technology
Shalini & Shamsher Prakash Annual Excellence Award
37
Saloni Gautam 
Integrated M Tech 3rd yr Geological or Geophysical Technology
Annual Excellence Award
38
Harshit Gupta
Integrated M Tech 4th yr Geological or Geophysical Technology or M Sc/ M Tech 2nd yr Applied Geophysics or Geology
Roopa Gir Annual Excellence Award 
39
Priyanka, Choudhary
Integrated M Tech 4th yr Geological or Geophysical Technology or M Sc/ M Tech 2nd yr Applied Geophysics or Geology
Annual Excellence Award
40
Amit Bendkhale
Integrated M Sc 2nd yr Physics, Chemistry or Applied Maths
Sunita & RP Gakkhar Annual Excellence Award
41
Parth Gupta
Integrated M Sc 3rd yr Physics, Chemistry or Applied Math
Prof. Ram Kumar Annual Excellence Award
42
Archie Mehta
Integrated M Sc 4th yr Physics, Chemistry or Applied Maths
Mohinder Nayyar Annual Excellence Award
43
Ashish Zanke
Integrated dual degree 4th year Polymer Science or Process Engineering MBA
Chittal Arasakesari Annual Excellence Award  
44
Daattavya Aggarwal
B.Tech 2nd yr Engineering Physics 
Annual Excellence Award
45
Tanvi Verma
B.Tech 3rd yr Engineering Physics  
Annual Excellence Award
46
Anustup Das
B.Tech 3rd yr Engineering Physics
Annual Excellence Award
Comments