2018 Excellence Awards

List of 2018 Excellence Award recipients:

  Name For Degree Award Name

1 Medhavi Jain B.Arch   2nd yr   Architecture Seema & Ajit Gupta Annual Excellence Award
2 Niraj Kamal K B.Arch   3rd yr    Architecture Sumeet Agarwal Annual Excellence Award 
3 Rajneesh Kumar Lodhi B.Arch   4th yr    Architecture Naveen & Anu Jain Annual Excellence Award 
4 Sanjeevani Marcha B.Tech   2nd yr   Biotechnology D.P. Goel & Bimla Devi Annual Excellence Award
5 Ruchi Sharma B.Tech   2nd yr   Chemical Haku Israni Annual Excellence Award 
6 Sakshi Gupta B.Tech   2nd yr   Civil Rajendra Aggarwala Annual Excellence Award 
7 Mansi Agarwal B.Tech   2nd yr   Computer Science and Engineering Rakesh Agrawal Annual Excellence Award
8 Riya Bhalla B.Tech   2nd yr   Electronics & Communication  Shanti Devi Annual Excellence Award
9 Mohit Kumar Gupta B.Tech   2nd yr   Electrical Seema & Ajit Gupta Annual Excellence Award
10 Maitrik Shah B.Tech   2nd yr   Mechanical Pushp Lata & Bimla Rani Annual Excellence Award
11 Jatin Sharma B.Tech   2nd yr   Mechanical Pushp Lata & Bimla Rani Annual Excellence Award
12 Divyam Sharma B.Tech   2nd yr   Metallurgical and Materials Prafulla Chaudhary & Hukam Singh Annual Excellence Award
13 Saksham Kukreja B.Tech   2nd yr   Production & Industrial Mahesh Chandra & Suneeti Agarwal Annual Excellence Award
14 Vijendra Kumar B.Tech   3rd yr    Biotechnology Sarla Agrawal Annual Excellence Award
15 Pratham Gupta B.Tech   3rd yr    Chemical Prashant Singhal Annual Excellence Award 
16 Layan Kaushik B.Tech   3rd yr    Civil Jagdish Prasad & Shail Goyal Annual Excellence Award
17 Ankit Dhankhar B.Tech   3rd yr    Computer Science and Engineering Rakesh Agrawal Annual Excellence Award
18 Samriddh Bhalla B.Tech   3rd yr    Electronics & Communication  Indu Shekhar & Saroj Misra Annual Excellence Award
19 Harsh K Patel B.Tech   3rd yr    Electrical Anupama Singhal Annual Excellence Award 
20 Aby Jose B.Tech   3rd yr    Mechanical Raj Kumar & Lazza Devi Agrawal Annual Excellence Award
21 Sumit Yadav B.Tech   3rd yr    Metallurgical and MaterialsNaveen & Anu Jain Annual Excellence Award 
22 Pardeep Kumar B.Tech   3rd yr    Production & Industrial Ishwar & Saroj Singhal Annual Excellence Award
23 Raja Jain B.Tech   4th yr    Biotechnology Ramesh Mehra Annual Excellence Award 
24 Viraj Tamhankar B.Tech   4th yr    Chemical Pramod & Kamlesh Singhal Annual Excellence Award 
25 Arpit Agrawal B.Tech   4th yr    Civil Nimita & Chandra Prakash Agarwal Annual Excellence Award
26 Shivam Jindal B.Tech   4th yr    Computer Science and Engineering Kathail Family Annual Excellence Award 
27 Nitin Sethi B.Tech   4th yr    Electronics & Communication  Rakesh Agrawal Annual Excellence Award
28 Sakshi B.Tech   4th yr    Electronics & Communication  Rakesh Agrawal Annual Excellence Award
29 Shreya Singh B.Tech   4th yr    Electrical Gopal Solanki Annual Excellence Award 
30 Pulkit Singal B.Tech   4th yr    Mechanical Rameshwar & Bhagwati Goyal Annual Excellence Award
31 Tishant Chandrakar B.Tech   4th yr    Metallurgical and Materials 1969 Batch Annual Excellence Award
32 Aditya Rathi B.Tech   4th yr    Production & Industrial Mahesh Chandra & Suneeti Agarwal Annual Excellence Award
33 Komal Punia B.Tech   2nd yr   Engineering Physics Ramesh Mehra Annual Excellence Award 
34 Rhea Parekh B.Tech   3rd yr    Engineering Physics Dhara Singh & Shanti Devi Annual Excellence Award
35 Tanvi Verma B.Tech   4th yr    Engineering Physics Naresh & Sumit Chachra Annual Excellence Award
36 Akhila Ummaleti B.Tech   2nd yr   Polymer Science & Engineering Ravi Kumra Annual Excellence Award
37 Trishna K Chengappa B.Tech   3rd yr    Polymer Science & Engineering Chittal Arasakesari Annual Excellence Award  
38 Jay Rashamiya Integrated M.Sc    2nd yr    Physics Sunita & R.P. Gakkhar Annual Excellence Award
39 Manas Gupta Integrated M.Sc    3rd yr    Applied Mathematics Prof. Ram Kumar Annual Excellence Award
40 Parth Gupta Integrated M.Sc    4th yr    Applied Mathematics Shyam and Pushp Garg Annual Excellence Award 
41 Ananya Mittal Integrated M.Tech 2nd yr  Geological Technology Mohinder Nayyar Annual Excellence Award
42 Vishvendra Singh Integrated M.Tech 3rd yr  Geophysical Technology Shalini & Shamsher Prakash Annual Excellence Award
43 Sanchit Minocha Integrated M.Tech 4th yr  Geophysical Technology Roopa Gir Annual Excellence Award 
44 Pavit Boparai Integrated M.Tech 4th yr  Geophysical Technology Roopa Gir Annual Excellence Award 
Comments